Històric dels Premis Neptú

L’any 1999 es dóna el nou format que avui coneixem dels Premis Neptú als esportistes més destacats de la ciutat d’Igualada. En tots aquests anys s’han repartit guardons als següents esportistes:

Esportistes guanyadors

1999

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT INDIVIDUAL

Masculí: Xavier Brunet Pàmies, atletisme.
Femení: Sílvia Rodriguez Acuña, culturisme.

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT COL·LECTIU

Masculí: Iban Tibau Ragolta, hoquei.
Femení: Anna Lloveras Martinez, hoquei.

ESPORTISTA PROMESA AMB MÉS PROJECCIÓ

Masculí: Jordi Tarrès Paramo, futbol.
Femení: Ana Acedo Navarro, culturisme.

ENTRENADOR

Sènior: Albert Tarrida i Joan Pont, hoquei.
Base: Jaume Gamisans Padrós, tenis taula.

ESDEVENIMENT


Federat: Final Four Lliga Europea d’Hoquei.
Lleure: 7è Obert Volei Sorra.

CLUB MÉS DESTACAT


Igualada Hoquei Club.

RECONEIXEMENT PERSONAL


Albert Balcells.

2000

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT INDIVIDUAL

Masculí: Jordi Becerril Cabrera, aeròbic.
Femení: Núria Brescó Xuriguera, atletisme.

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT COL·LECTIU

Masculí: David Gabaldon Calzada, hoquei.
Femení: Marta Soler Balcells, hoquei.

ESPORTISTA PROMESA AMB MÉS PROJECCIÓ

Masculí: Jaume Prat Valiente, tenis taula.
Femení: Mònica Mallen Montoliu, atletisme.

ENTRENADOR

Sènior: Jordi Llorach Culleres, hoquei línia.
Base: Josep A. Ropero German, hoquei línia.

ESDEVENIMENT


Federat: CT. Espanya Hoquei Línia Sènior.
Lleure: Cursa de l’esquiador.

CLUB MÉS DESTACAT


Club Ping Pong Igualada.

RECONEIXEMENT PERSONAL


Família Soteras-Morera.

2001

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT INDIVIDUAL

Masculí: Joan Fuentes Angullo, ciclisme.
Femení: Anna Bové Balada, atletisme.

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT COL·LECTIU

Masculí: Guillem Cabestany Vives, hoquei.
Femení: Raquel Soteras Morera, bàsquet.

ESPORTISTA PROMESA AMB MÉS PROJECCIÓ

Masculí: Eloi Noguera rosich, natació.
Femení: Maria José Trucharte Plaxas, bàsquet.

ENTRENADOR

Sènior: Carles Subirana Rovira, natació.
Base: Maria Orellana Lendinez, hoquei línia.

ESDEVENIMENT


Federat: CTS. Catalunya Natació Alevins.
Lleure: VI Open Fira d’Igualada, frontennis.

CLUB MÉS DESTACAT


Club Bàsquet Igualada.

RECONEIXEMENT PERSONAL


Santi Carda Torner.

2002

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT INDIVIDUAL

Masculí: Roger Roca Dalmau, atletisme.
Femení: Clara Guixà Solé, atletisme.

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT COL·LECTIU

Masculí: David Càceres Calvera, hoquei.
Femení: Berta Carles Bové, futbol.

ESPORTISTA PROMESA AMB MÉS PROJECCIÓ

Masculí: Pere Tutusaus Vila, motos.
Femení: Núria Minguet Giné, bàsquet.

ENTRENADOR

Sènior: Francesc Monclús Arnau, hoquei.
Base: Raul Caballero Caselles, bàsquet.

ESDEVENIMENT


Federat: Moto Cros Fira d’Igualada.
Lleure: VI Raid-Egan.

CLUB MÉS DESTACAT


Club Atlètic Igualada.

RECONEIXEMENT PERSONAL


Àngel Viladoms Generó.

2003

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT INDIVIDUAL

Masculí: Joan Fuentes Angullo, ciclisme.
Femení: Diana Llanas i Caserres, tennis taula.

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT COL·LECTIU

Masculí: David Roda Cesari, bàsquet.
Femení: Marta Cubí Tudó, futbol.

ESPORTISTA PROMESA AMB MÉS PROJECCIÓ

Masculí: Victor Montaner Novellon, atletisme.
Femení: Èlia Pascual i Hernandez, atletisme.

ENTRENADOR

Sènior: Raul Caballero Caselles, bàsquet.
Base: Maite Sanchez Benitez, gimnàstica.

ESDEVENIMENT


Federat: Final Four Ascens Lliga EBA.
Lleure: Vè Obert Handbol Sorra.

CLUB MÉS DESTACAT


Club Futbol Igualada.

RECONEIXEMENT PERSONAL


Bartomeu Jerez Riba.

2004

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT INDIVIDUAL

Masculí: Victor Montaner Novellon, atletisme.
Femení: Laura Orgué Vila, esquí de fons.

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT COL·LECTIU

Masculí: Eduard Fernandez Brunet, hoquei.
Femení: Verònica Júlvez Santano, bàsquet.

ESPORTISTA PROMESA AMB MÉS PROJECCIÓ

Masculí: Antoni Baliu Piqué, hoquei.
Femení: Laura Icart Fitó, bàsquet.

ENTRENADOR

Sènior: Albert Folguera Felip, hoquei.
Base: Jordi Oliver Llorach, bàsquet.

ESDEVENIMENT


Federat: III Torneig Frontennis Ciutat Igualada.
Lleure: XXIV Hores Futbol Sala Indi’s Folls.

CLUB MÉS DESTACAT


Club Excursionista UECAnoia.

RECONEIXEMENT PERSONAL


Enric Ferrer Solà.

2005

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT INDIVIDUAL

Masculí: Roger Roca Dalmau, atletisme.
Femení: Maria Guixà Solé.

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT COL·LECTIU

Masculí: Marc Sellarès de Pedro.
Femení: Marta Cubí Tudó.

ESPORTISTA PROMESA AMB MÉS PROJECCIÓ

Masculí: Adrià Carmona Pérez.
Femení: Níria Pascual Hernandez, atletisme.

ENTRENADOR

Sènior: José Luis Martin Jimenez.
Base: Josep Clotet Ruiz.

ESDEVENIMENT


Federat: Magistral Ciutat d’Igualada Escacs ’05.
Lleure: 6a. Caminada Popular de l’Anoia.

CLUB MÉS DESTACAT


Club Bàsquet Igualada.

RECONEIXEMENT PERSONAL


Esquaix igualada.

2006

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT INDIVIDUAL

Masculí: Jordi Viladoms i Argüelles.
Femení: Laura Orgué i Vila.

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT COL·LECTIU

Masculí: Eduard Fernández Brunet.
Femení: Cristina Prieto i Raposo.

ESPORTISTA PROMESA AMB MÉS PROJECCIÓ

Masculí: Ton Casas i Alemany.
Femení: Èlia Vives i Riba, atletisme.

ENTRENADOR

Sènior: Sergi Alamillo i Àvila.
Base: Enric Cordoba i Mula.

ESDEVENIMENT


Federat: XXVIè Torneig Hoquei Base CI.
Lleure: 3×3 Bàsquet al Carrer.

CLUB MÉS DESTACAT


Moto Club Igualada.

RECONEIXEMENT PERSONAL


Joan Camps.

2007

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT INDIVIDUAL

Masculí: Josep Basols i Alex Haro.
Femení: Èlia Pascual Hernandez.

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT COL·LECTIU

Masculí: Franc Arévalo Bartrolí.
Femení: Marta Cubí Tudó.

ESPORTISTA PROMESA AMB MÉS PROJECCIÓ

Masculí: Bernat Seuba Romeu.
Femení: Aida Vallès Casas, atletisme.

ENTRENADOR

Sènior: Martí Alavedra Arola.
Base: Sergi Badet Farrés.

ESDEVENIMENT


Federat: XVIII Pujada a les Maioles.
Lleure: Torneig XII Hores Futbol 7 Ateneu.

CLUB MÉS DESTACAT


Club Handbol Igualada.

RECONEIXEMENT PERSONAL


Toni Mas Soteras.

2008

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT INDIVIDUAL

Masculí: Toni Bou Mena.
Femení: Laura Orgué Vila.

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT COL·LECTIU

Masculí: Adrià Carmona Perez.
Femení: Marta Soler Balcells.

ESPORTISTA PROMESA AMB MÉS PROJECCIÓ

Masculí: Eduard Viles Farreny.
Femení: Ariadna Ramos Gandia, atletisme.

ENTRENADOR

Sènior: Ramon Gui Roca.
Base: Javier Gonzalez Cobacho.

ESDEVENIMENT


Federat: XXVI Mitja Marató de l’Anoia.
Lleure: Copa Amistat Hoquei Patins Femení.

CLUB MÉS DESTACAT


Club Atlètic Igualada.

RECONEIXEMENT PERSONAL


Repte un 8.000 per l’Anoia.

2009

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT INDIVIDUAL

Masculí: Eduard Viles Farreny.
Femení: Laura Orgué Vila.

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT COL·LECTIU

Masculí: Adrià Carmona Perez.
Femení: Núria Minguet Giné.

ESPORTISTA PROMESA AMB MÉS PROJECCIÓ

Masculí: Marc Sanchez Alonso.
Femení: Mariona Marsal Palomas, atletisme.

ENTRENADOR

Sènior: Santiago Ramos Pacheco.
Base: Xavi Borràs Gonzalez.

ESDEVENIMENT


Federat: Prova Campionat del Món d’Enduro.
Lleure: 4a. Trobada Esportiva Benjamí (BCN).

CLUB MÉS DESTACAT


Club Futbol Igualada.

RECONEIXEMENT PERSONAL


Club Natació Igualada.

2010

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT INDIVIDUAL

Masculí: Alex Haro Bravo.
Femení: Laura Orgué Vila.

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT COL·LECTIU

Masculí: Marc Corcelles Codina.
Femení: Maria Díez Busqué.

ESPORTISTA PROMESA AMB MÉS PROJECCIÓ

Masculí: Marc Calzada Muñoz.
Femení: Teresa Bernadas Porto, atletisme.

ENTRENADOR

Sènior: Josep Clotet Ruiz.
Base: Xavier Espinalt Sucarrats.

ESDEVENIMENT


Federat: 4a. Duatló Ciutat d’Igualada.
Lleure: La Gran Follada CE Indi’s Folls.

CLUB MÉS DESTACAT


Club Bàsquet Igualada.

RECONEIXEMENT PERSONAL


Joan Farré.

2011

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT INDIVIDUAL

Masculí: Roger Roca Dalmau, duatló.
Femení: Ariadna Ramos Gandia, atletisme.

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT COL·LECTIU

Masculí: Eduard Burgès Fernández, bàsquet.
Femení: Maria Díez Busqué, hoquei patins.

ESPORTISTA PROMESA AMB MÉS PROJECCIÓ

Masculí: Jordi Y. Matsuoka Satorras, atletisme.
Femení: Judit Solé Tomàs, bàsquet.

ENTRENADOR

Sènior: Xavi Borràs gonzalez, bàsquet.
Base: Pol Cantero Carbonell, handbol.

ESDEVENIMENT Esportiu


19è. Volei Sorra Ciutat d’Igualada.

MENCIÓ PERSONAL


Francesc Lladó, triatló.

2012

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT INDIVIDUAL

Masculí: Jordi Viladoms Argüelles, motos.
Femení: Èlia Pascual Hernández, atletisme.

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT COL·LECTIU

Masculí: Jordi Torres Murillo, bàsquet.
Femení: Judit Solé Tomàs, bàsquet.

ESPORTISTA PROMESA AMB MÉS PROJECCIÓ

Masculí: Joan Masip Navarro, tennis taula.
Femení: Eva Domingo Graells, golf.

ENTRENADOR

Sènior: Joan Alcoverro Gual, handbol.
Base: Sergi Badet Farrés, atletisme.

ESDEVENIMENT


Federat: XX Gran Premi Blautec.
Lleure: XVIII Memorial Lluís Basas, natació.

RECONEIXEMENT PERSONAL


Dolors Climent Domingo, gimnàstica.

2013

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT INDIVIDUAL

Masculí: Eduard Viles Farreny, atletisme.
Femení: Laura Orgué Vila, esquí de fons.

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT COL·LECTIU

Masculí: Antoni Baliu Piqué, hoquei.
Femení: Raquel Bernadas Porto, hoquei.

ESPORTISTA PROMESA AMB MÉS PROJECCIÓ

Masculí: Eduard Ferrer Carvajal, vela.
Femení: Sheila Garcia Muntané, atletisme.

ENTRENADOR

Sènior: Francesc Monclús Arnau, hoquei.

EQUIP BASE AMB MÉS PROJECCIÓ

Masculí: Club Handbol Igualada Infantil.
Femení: Club Bàsquet Igualada Cadet Preferent B.

ESDEVENIMENT


15è. Ralli Ciutat d’Igualada.

MENCIÓ PERSONAL


Òscar Moreno Garcia, atletisme.

2014

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT INDIVIDUAL

Masculí: Jordi Viladoms Argüelles, motociclisme.
Femení: Laura Orgué Vila, esquí de fons.

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT COL·LECTIU

Masculí: Òscar Llordés Baliu, voleibol.
Femení: Elisenda Font Rica, patinatge.

ESPORTISTA PROMESA AMB MÉS PROJECCIÓ

Masculí: Eduard Fàbregas Pérez, atletisme.
Femení: Paula Blasco Mateu, atletisme.

ENTRENADOR

Sènior: Josep Clotet Ruíz, futbol.

EQUIP BASE AMB MÉS PROJECCIÓ

Masculí: Club Handbol Igualada Juvenil Masculí.
Femení: Club Futbol Igualada Aleví Benjamí Femení.

ESDEVENIMENT


2a. Fase Copa d’Espanya Gimnàstica Estètica.

MENCIÓ PERSONAL


Joan Bertran Díaz, Tennis Taula.

2015

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT INDIVIDUAL

Masculí: Joan Masip Navarro, ping pong.
Femení: Anna Noguera Raja, triatló.

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT COL·LECTIU

Masculí: Pau Puget Castellanos, handbol.
Femení: Teresa Bernadas Porto, hoquei.

ESPORTISTA PROMESA AMB MÉS PROJECCIÓ

Masculí: Guillem Carner Carrer, atletisme.
Femení: Esther Morillo López, natació.

ENTRENADORA

Destacada: Berta Carles Bové, futbol.

EQUIP BASE AMB MÉS PROJECCIÓ

Masculí: Club Ping Pong Igualada Juvenil.
Femení: Club Futbol Igualada Cadet-Juvenil.

ESDEVENIMENT


Final FOUR CERS Hoquei Patins.

MENCIÓ PERSONAL


25è Aniversari, Igualada Femení Hoquei Club Patins.

RECONEIXEMENT PERSONAL


Special Handbol, Club Handbol Igualada.

2016

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT INDIVIDUAL

Masculí: Bernat Jaume Izcara, esquaix.
Femení: Níria Pascual Hernández, jabalina.

ESPORTISTA MÉS DESTACAT D’ESPORT COL·LECTIU

Masculí: Miquel Padrós Rioja, bàsquet.
Femení: Maria Diez Busqué, hoquei.

ESPORTISTA PROMESA AMB MÉS PROJECCIÓ

Masculí: Alex Varea Parra, natació.
Femení: Laia Solé Tomàs, bàsquet.

ENTRENADORA

Destacada: Mar Mirabete Basagaña, natació.

EQUIP BASE AMB MÉS PROJECCIÓ

Masculí: Igualada Hoquei Club juvenil.
Femení: Club Bàsquet Igualada preinfantil A.

ESDEVENIMENT


6a Matinal 4×4 Ciutat d’Igualada.

RECONEIXEMENT PERSONAL


Ignasi Costa Castelltort, Club Atlètic Igualada.